Wymiary łóżka dla dzieci

Wybierając łóżko do sypialni dziecka, na pewno skupiamy się na jego wyglądzie czy też materiale, z jakiego jest ono wykonane, co oczywiście nikogo nie dziwi. Kolejnym czynnikiem, o jakim nie można tutaj zapomnieć jest z kolei bezpieczeństwo. Jednakże nawet najwygodniejsze i najładniejsze łóżko nie będzie w pełni praktyczne, jeśli będzie zbyt małe. Jakie zatem rozmiary łóżek dla dzieci wyróżniamy?

Łóżka pojedyncze

Zacząć należałoby od łóżek pojedynczych. Takie na ogół mają rozmiary 80 na 200 centymetrów, bo tyle mają też standardowe materace. Warto jednak odnieść się do tego, że nie jest to żadna reguła. Na pewno ciekawym rozwiązaniem są łóżka do sypialni dziecka o czterdzieści centymetrów szersze. Z pewnością są one znacznie wygodniejsze.

Z takimi wymiarami mamy do czynienia, jeśli weźmiemy pod uwagę klasyczne łóżka. Nabyć można dziś jednak meble tapicerowane w formie sof czy jakichś leżanek. Te są rozkładane i wymiary mogą mieć różne. Ich szerokość to 80-120 centymetrów, a długość 180-200 cm.

Łóżka podwójne

Lepszym rozwiązaniem przynajmniej jeśli dysponujemy odpowiednim miejscem będzie podwójne łóżko do sypialni. Jak nie trudno się domyślić są one o wiele szersze i mogą mieć nawet 180 centymetrów szerokości, choć wydaje się, że w zupełności wystarczające będą łóżka o szerokości 160 czy nawet 140 centymetrów.

Także i tutaj postawić można na lepiej prezentujące się sofy. Te po rozłożeniu muszą mieć przynajmniej 140 centymetrów i minimum 190 cm długości. Problemem może być natomiast szczelina, która powstanie po ich rozłożeniu. Wpływać może to na komfort wypoczynku.

2 Comments Add yours

  1. Mariola pisze:

    Wiele zależy tu od wieku dziecka.

  2. Iza pisze:

    Z pewnością. Przy starszym, na pewno trzeba pomyśleć i o jakimś większym łóżku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *