Z jakiego materiału powinno być wykonane łóżko dziecięce?

Kupując łóżko dla dziecka, zazwyczaj zwracamy uwagę na jego wygląd, co oczywiście dziwić nie może. Wystarczy udać się do salonu meblowego, a dostać można prawdziwego oczopląsu. Łóżek dla dzieci jest tam pod dostatkiem i każde kolejne jest piękniejsze od poprzedniego. Zazwyczaj w takiej sytuacji dajemy się ponieść emocjom i kupujemy łóżko najpiękniejsze, które najbardziej podoba się nam czy też naszemu dziecku, bo to głównie o jego gusta chodzi. Niestety nie jest to dobry wybór. Nie można bowiem zapomnieć o jakości takiego łóżka dziecięcego oraz bezpieczeństwie samych dzieci. Bardzo wiele zależy tutaj od materiału, z jakiego łóżko dla dzieci jest wykonane.

Sklejka lub drewno

Jeśli pod uwagę weźmiemy sklepowe łóżka dla dzieci, to trzeba odnieść się do tego, że większość takich łóżek jest wykonanych ze sklejki, co może nie jest sporym problemem, ale na pewno ma wpływ na ich jakość. Nie da się bowiem ukryć, że nie jest to najlepszy materiał, jeśli pod uwagę mielibyśmy wziąć właśnie ten czynnik.

Na pewno o wiele lepiej w takiej sytuacji wypada łóżko dla dzieci, które wykonano z drewna. Trzeba tutaj pamiętać o tym, że jest to materiał w pełni naturalny, który na dodatek barwi się w charakterystyczny dla siebie sposób, a więc i nadaje pomieszczeniu pewnego uroku.

Bezpieczeństwo

Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo naszego dziecka. Dlatego też takie łóżka muszą być przede wszystkim bezpieczne. Materiałem bezpieczniejszym jest drewno. Mimo wszystko najwięcej zależy od farb i lakierów, którymi materiał został pokryty. Muszą one posiadać niezbędne certyfikaty i atesty.

2 Comments Add yours

  1. Diana pisze:

    Na pewno zdecydowanie najlepszym materiałem jest tutaj drewno.

  2. Kamila pisze:

    Oczywiście, że tak. To materiał w pełni naturalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *