Łóżko dla dziecka – pojedyncze czy podwójne?

Z zakupem łóżka dla dzieci nie ma żadnego problemu, jeśli mówimy o dzieciach mniejszych, które mogą spać w łóżkach dla niemowląt. Problem staje się większy, kiedy nasze dzieci dorastają. Wówczas pomyśleć trzeba o łóżkach, które będą wygodniejsze i dostosowane do ich wzrostu. Poza tym nie można zapominać też i o gustach dzieci, które w przypadku najmłodszych zmieniać się potrafią bardzo szybko. Niezależnie od wszystkiego bardzo ważny jest rozmiar łóżek, a w zasadzie to, czy lepiej postawić na te pojedyncze, czy może łóżka podwójne. Które wypadają tutaj lepiej?

Łóżka pojedyncze

Na początek zajmiemy się tutaj łóżkami pojedynczymi. Trzeba pamiętać o tym, że zajmują one mniej miejsca, co często jest bardzo sporą zaletą. Zwłaszcza w pomieszczeniach o mniejszym metrażu, gdzie nie możemy pozwolić sobie na łóżka podwójne. Na tym w zasadzie ich zalety się kończą, bo styl ich wykonania jest bardzo różny.

Łóżka podwójne

Alternatywą dla łóżek pojedynczych będą meble podwójne, które mają szerokość 120, 140 lub nawet 160 centymetrów. W przypadku mniejszych dzieci są one jednak zbędne, choć pamiętajmy, że te często lubią się wiercić. Wydaje się, że średnim pomysłem jest też umieszczanie na jednym łóżku dwóch dzieci. Z takiego rozwiązania raczej nie będą one zadowolone. Na pewno na podwójne łóżko postawić można natomiast przy dzieciach starszych czy nastolatkach.

Pamiętajmy jeszcze o rozwiązaniu pośrednim, a więc łóżkach piętrowych. Te nie zajmują wiele miejsca, a jednocześnie służą za posłanie dla dwóch naszych pociech.

2 Comments Add yours

  1. Daria pisze:

    Nie wiem, czy jest sens nabywania łóżek podwójnych.

  2. Basia pisze:

    Według mnie to nawet lepsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *