Zalety łóżek piętrowych

Wielu rodziców, którzy mają dwójkę lub nawet trójkę dzieci decyduje się na zakup łóżek piętrowych, co wydaje się być decyzją zrozumiałą. Na pewno jest to bowiem zakup, za którym przemawia oszczędność to nie tylko powierzchni w pokoju, ale także finansowa. Przyjrzyjmy się w związku z tym największym zaletom łóżek piętrowych.

Funkcjonalność

Największą zaletą łóżek piętrowych jest ich funkcjonalność. Nie da się bowiem zauważyć, że zajmują znacznie mniej miejsca niż dwa czy trzy łóżka, które byłoby trzeba ustawić w przypadku większej ilości dzieci. Jednakże nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że może to być inwestycja na przyszłość, nawet jeśli obecnie posiadamy tylko jedno dziecko. Zresztą doskonale takie łóżko piętrowe sprawdzi się przy jednym dziecku. Wówczas wystarczy zrezygnować z dolnej części łóżka piętrowego, a w jego miejsce ustawić komodę czy biurko. Dzięki temu także otrzymamy sporą oszczędność miejsca.

Kontrowersje

Łóżka piętrowe są często stosowanym rozwiązaniem, choć budzą też kontrowersje. Na pewno wybierając takie łóżka, trzeba pamiętać o bezpieczeństwie dzieci, zwłaszcza tych śpiących na górze. Poza tym przy dwójce pociech bardzo możliwe jest, że dojdzie do konfrontacji o to, kto śpi na górze.

Pomimo wszystko wydaje się, że przy mniejszych pomieszczeniach i dwójce czy trojce dzieci, bo obecnie znajdziemy nawet potrójne tego typu łóżka jest to rozwiązanie aż nadto praktyczne, nad którym warto się poważnie zastanowić.

2 Comments Add yours

  1. Marta napisał(a):

    Ja miałam początkowo co do takiego rozwiązania obawy, ale okazały się zupełnie bezpodstawne.

  2. Sandra napisał(a):

    Chyba także zdecyduję się na oszczędność miejsca i postawię na łóżko piętrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *