Łóżka dla dzieci – standardowe czy na zamówienie?

W salonach meblowych wybór jest dziś tak ogromny, że nie ma potrzeby zmawiania mebli na zamówienie. Mimo wszystko na takie decydujemy się dziś stosunkowo często i w tym ujęciu nie myślimy już tylko o meblach kuchennych, ale też tych do salonu czy innych pomieszczeń. Obecnie większego problemu nie ma także z wykonaniem pod zamówienie łóżek do sypialni. Również i tych dla dzieci. Czy warto w związku z tym decydować się na łóżko dziecięce wykonane pod zamówienie?

Łóżko na wymiar?

Wykonanie łóżka dziecięcego na wymiar jest oczywiście możliwe, ale warto zastanowić się nad tym, czy w ogóle jest to nam potrzebne. Pamiętajmy bowiem o tym, że gusta dzieci zmieniają się bardzo szybko. Poza tym nasze pociechy także szybko rosną. Okazać się więc może, że łóżko dziecięce wykonane rok czy dwa lata temu jest już bezużyteczne, choć tylko na przydatności wady takiego rozwiązania się nie kończą.

Wysokie koszta

Nie można zapominać o kosztach zamówienia takiego łóżka dziecięcego. Na pewno jest to znacznie większy wydatek, jeśli mielibyśmy to porównać z kosztem jego zakupienia w salonie meblowym. Poza tym nie można też zapomnieć o tym, że dodatkowo będzie trzeba także zamówić jeszcze specjalny materac. Dlatego też nie jest wcale powiedziane, że takie rozwiązanie jest lepsze.

Wydaje się, że lepiej postawić jest na klasyczne łóżko do sypialni. Zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy tutaj pokoje naszych dzieci, w których meble zmienia się stosunkowo często. Można to więc uznać za niepotrzebny wydatek.

2 Comments Add yours

  1. Julia pisze:

    Nie ma sensu zamawiać łóżek. To tylko niepotrzebny wydatek.

  2. Wiola pisze:

    To prawda. Zwłaszcza przy dzieciach to tylko strata pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *